ספר לאנשי מעשה, המבקשים/ות לחולל שינוי שמבוסס על מודעות והקשבה – לעצמי, לזולת ולסביבה

להצטרפות לרשימת התפוצה שלנו וקבלת עדכונים על פעילויות העמותה

ליצור עתיד טוב יותר ספר זה מציע היכרות תמציתית ונוחה עם היסודות והיישומים המרכזיים בתיאוריית U שמפורטים בספרו הקלאסי והנרחב של אוטו שארמר. שארמר טוען שהיכולת שלנו להקשיב היא שמעצבת את העולם. מה שמונע מאיתנו להתמודד באפקטיביות עם אתגרים רבים הוא מודעות חסרה למצבנו הפנימי שממנו נובעים גם ההקשבה וגם והמעשים שלנו. שארמר מכנה את חוסר המודעות הזה "אזור עיוורון" ומציע עקרונות מהותיים ופרקטיקות שימושיות שמסייעים למחוללי שינוי להתגבר על אזורי העיוורון שלהם. הוא גם משרטט מסגרת לעדכון "מערכות ההפעלה" של מוסדות החינוך, של הכלכלות ושל הדמוקרטיות שלנו. ספר זה מאפשר למנהיגים ולארגונים בכל התעשיות והמגזרים לשנות את התודעה, להתחבר לאפשרויות העתידיות המיטביות, ולחזק את היכולת לעצב במשותף את העתיד.

אוטו שארמר הוא מרצה בכיר ב־MIT וממייסדי Presencing Institute ו־MITx u.lab. הוא זכה במגוון פרסים, בהם פרס ג'יימיסון למצוינות בהוראה ב־MIT וב־Elevating Humanity Award.

"היסודות של תיאוריית U הוא ספר מאיר עיניים. הוא נועד לא רק ליזמים ולמנהיגים שמבקשים לחולל שינוי בעולם, אלא גם לסקרנים שמבקשים להבין את העולם. הקריאה בספר מתגמלת ומחכימה".

ד"ר מיכה גודמן

"אהבתי את החזון שעומד ביסוד הספר. הפרקטיקות המוצגות בו טובות ומועילות והסיפורים האישיים מבהירים אותן. הספר קריא וכתוב יפה, מעניין ומעורר מחשבה, בעיקר בכל הנוגע למעבר מאגו לאקו".

מיכה פופר 
פרופ' אמריטוס במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, לשעבר מפקד בית הספר לפיתוח מנהיגות בצה"ל

"יישמנו את תיאוריית U בתהליך גיבוש החזון של דקטלון, וכך הגענו בעזרת התבונה הקולקטיבית לרמה חדשה לגמרי. לא רק שהצלחנו לרתום אנשים חיצוניים לתהליך, אלא גם הצלחנו בעצמנו לצלול הרבה יותר לעומק".

צ'רלי פלגייט
מוביל החזון בדקטלון העולמית

הספר זמין לרכישה גם בגרסת אודיו באתר עברית

פרק פתוח לקריאה, בליווי תוכן העניינים והמבוא

המטריצה של
האבולוציה החברתית

אנחנו בעמותת BeDo מגישות לכם.ן את הספר "היסודות של תיאוריית U" בשפה העברית כדי לפתוח דלת לשפה, לרעיונות ולכלים שהגישה הזו מציעה, ולהזמין אתכם.ן ליישם אותה כאן בישראל. בספר תמצאו הקדמה שאוטו שארמר כתב במיוחד למהדורה העברית

מעוניינים ללוות את קריאת הספר בהתנסות בכלים שמציעה הגישה?

צרו קשר או הכנסו לעמוד ההכשרות והליווי