הכשרות וליווי

תהליכי ההכשרה והליווי שלנו מיועדים לעוסקים.ות בשינוי המציאות. התהליכים משלבים לימוד של מושגים וכלים בגישת ה־U תוך התנסות חווייתית בתכנים שמעסיקים אתכם.ן. לצד למידה של שפה וכלים, זוהי הזדמנות לגלות נקודות מבט חדשות על העשייה שלכם.ן, ולחשוף ידע עמוק שנמצא בתוככם.ן.

אבן מניפה לבן

למי מתאימים תהליכי הליווי וההכשרות?

למנהלים.ות, לא.נשים בעמדות השפעה ולארגונים וצוותים מכל המגזרים.

Let’s U-it
קורס חוויתי
בתיאוריית U

18-20 בספטמבר

מַיִם עֲמֻקִּים, עֵצָה בְלֶב אִישׁ;
וְאִישׁ תְבוּנָה יִדְלֶנָּה.

(משלי פרק כ' פסוק ה')

למדו כיצד צורות מגוונות של הקשבה יכולות לשנות את פני החזון שלכם.ן, איך נקודת המבט האישית  מובילה לצמיחה מערכתית, איך לשלב בין אינטואיציה, תשוקה וחשיבה רציונלית, וכיצד ניתן להעמיק את המודעות לעצמכםן כמפתח להבנת שדה הפעולה. ההכשרות ותהליכי הליווי מכוּונים להרחבת ידע ולפיתוח מסוגלות שעושים הבדל במציאות. את שיטת העבודה פיתחנו לאור מודל U בשילוב עם גישות נוספות – ביניהן Focusing ו־TAE – יחד עם ניסיון רב שצברנו לאורך השנים. 

מה אנחנו מציעות?

הכשרות

מגוון ההכשרות כולל סדנאות, ריטריטים וקורסים בפורמטים שונים, בסדרת מפגשים תהליכית או במפגשים חד־פעמיים, בהתאם לצורך.

אבן מניפה לבן 2

תהליכי ליווי

מתמשכים או מכוונים לצליחת אתגרים ממוקדים, ומותאמים לפי הצורך. ישנם תהליכי ליווי אישיים למנהלים ולמנהלות, ותהליכי ליווי לארגונים ולמערכות רב־ארגוניות בצמתים של שינוי והתחדשות.

איך זה נראה?

התהליכים והמפגשים משלבים מגוון עשיר של מתודולוגיות, מעורבות פעילה של המשתתפים ולמידה של עקרונות תיאורטיים. כל סוגי ההכשרות מכילים לימוד של עקרונות וכלים, התנסות חווייתית וישירה ביישומם, למידה מתוך ההתנסות וחיבור לשדה הפעולה שבו פועלים המשתתפים.

מהם התכנים?

עבור כל הכשרה אנחנו מתאימות את התכנים במיוחד למשתתפים. תוכלו להכיר את התכנים המגוונים שמלווים את ההכשרות שלנו, ומתוכם נרכיב יחד מפגש בודד או תהליך מתמשך:

double click על הקשבה

התנסות ב"מודל צורות ההקשבה" – מודל פוקח עיניים שמוביל לשינויים בחוויית העצמי, באופי השיח ובניהול של מערכות.

*ניתן לשלב עיסוק בשאלות שנוגעות להקשבה במצבים של יחסי־כוחות, כדי לפתח מודעות ולהרחיב את היכולת להפיק את המיטב מכל צדי המתרס.

שותפים בדרך ה־U

עיצוב שיחות אפקטיביות וזיהוי דרכים לרקימת שותפויות מקדמות. לימוד מושגים וכלים בגישת ה־U, בהם מודל "צורות של שיחה".

איך משנים מציאות?

כדי לחולל שינויים, המערכת המשתנה צריכה "לראות ולחוש את עצמה". זהו הבסיס לשינוי בר־קיימא לפי גישת ה־U. לשם כך פותחו שלל כלים שמאפשרים לראות ולחוש את המערכת באופן עשיר ולזהות בה פתחים לתנועה מיטיבה ופורצת דרך. אחד הכלים המרכזיים בסדנה הוא "מיפוי בתלת־מימד".

מנהיגות מן הפנים אל החוץ

התנסות ורכישת כלים מגישת ה־U לזיהוי תשוקות ומוטיבציות המניעות לפעולה, ולחיבור לזיקה האישית אל מטרות העשייה. הסדנה מוקדשת לפיתוח מודעות וקשב לעצמי, שמתורגמים לכוונות בהירות, לאומץ לפעול, ולתכנון פעולה אפקטיבית.

מרכיבים תמונה משותפת

היכרות עם כלים ליצירה ולהתקדמות משותפות, המאפשרים למשתתפים לגבש יחד תמונת מציאות, ולפעול לאורה. התמונה המשותפת מהווה דרך לצליחת אתגרים ותהליכי התחדשות, להתגברות על מחלוקות ולקבלת החלטות בסוגיות מורכבות.

פקיחת אזורי עיוורון

תיאוריית ה־U מציעה כלים אשר מסייעים להבחין בגורמים שנמצאים מחוץ לשדה הראייה שלנו. כלים אלה מאפשרים להיחלץ משימור דפוסים אוטומטיים ומ'עיוורון', לתפיסות מציאות שרלוונטיות לעשייה ולהתפתחות. נלמד ונתנסה בגילוי אותם איזורים, שהמודעות להם פורצת דרכים חדשות ומניעה לפתרונות יצירתיים בעשייה היום־יומית.

logo doodle 3

לפרטים נוספים על הסדנאות ותהליכי הליווי, צרו עמנו קשר