Let’s U-it

קורס חוויתי מרוכז בתיאוריית U

קורס ספטמבר 2024

קורס במתכונת אינטנסיב 

18-20 בספטמבר

תיאוריית U היא תפיסה חדשנית למנהיגות ולהובלת תהליכים בגישה מערכתית, שיתופית ויצירתית הקשובה באופן עמוק לחוויה האנושית. היא תורמת ליכולת של אנשים לפעול מתוך חיבור בו-זמני לעמוד השדרה שלהם ולסביבה שבה הם פועלים. הגישה סוללת את הדרך להתמודדות אפקטיבית עם אתגרים מורכבים ומפתחת תעוזה לפעול ולפרוץ דרכים חדשות. 

מטרות הקורס:

הקורס בנוי כסדנה יישומית וכתהליך מתפתח ומשלב לימוד תיאורטי והתנסות חווייתית בכלים מעשיים.

תכני הקורס:

תכנית הקורס מורכבת מתנועות מרכזיות במודל ה- U:

Co-Initiating: התכנסות והיכרות, משמעותו ומרכיביו של שלב ה – Co-Initiating בתהליכים בקני מידה משתנים. עקרונות יסוד של תאוריית U, מודל ארבע צורות של הקשבה – מסגור תאורתי והתנסות.

Co-Sensing: מעבר מפרדיגמת ego-system ל-eco-system, עקרונות וכלים לתהליכי חישה – מסגור תאוריתי והתנסות מעשית בכלים כמו ראיונות דיאלוגיים, קשיבות, מיפוי בתלת מימד, מעגלי חישה.

Presencing: עקרון הנוכחות העמוקה ודרכים וכלים ליצור אותה: כתיבת רצף, הליכת בדד, מרווחים בזמן ובמרחב, היענות לידיעה גולמית. מסגור תאוריתי והתנסות בכלים. היכרות עם מצבים של Presencing ו-Absencing. נוכחות עמוקה כבסיס לזיקוק כוונות.

Prototyping: מעבר מכוונות לפעולות, עקרונות התודעה ההתנסותית, גיבוש התנסויות ישימות לטווח קצר שמבוססות על תובנות מהמהלך השלם. התנסות במודל הוועצות עמיתים בגישת ה U.

סיכום: איך נראה תהליך מערכתי בגישת ה U – סיפור נסיון. איסוף תובנות, עקרונות וכלים מהתהליך השלם. זיהוי פוטנציאל לסביבות הפעולה של המשתתפים.

מתי?
שלושה ימים רצופים – ימי ד’-ו’, 18-20 בספטמבר 2024, טו' -יז' באלול, תשפ”ד.
ימים ד’ ו-ה’ בשעות 9:00-17:30, יום ו’ 8:15-13:30

למי מתאים הקורס?

  • רוצים להיות בחזית הידע של גישות עדכניות למנהיגות, להובלת תהליכי שינוי, להנחייה ולייעוץ בתהליכים אישיים ומערכתיים?
  • רוצות להרחיב את ארגז הכלים שלכן? 
  • נכונים לעבודה אישית ולשיח פתוח ומשתף?
  • יכולות להתפנות ליומיים וחצי בנוכחות מלאה?

אם השבתםן 'כן' הקורס הזה בשבילכםן!

איפה?
מרכז רבין בתל-אביב

כמה?
הנחה של כ-10% לנרשמים בהרשמה מוקדמת, עד לתאריך 18.6.24, בעלות של 2050 ₪.
לאחר מכן 2250 ₪
אין תוספת מע”מ.
ניתן לפרוס עד 4 תשלומים.

נותרו מקומות אחרונים! מהרו להירשם.

הגרלה

יוגרלו שתי מלגות בגובה 50% מעלות הקורס לא.נשים הפועלים במגזר החברתי ואין באפשרותם להשתתף בקורס בעלות מלאה. יש להירשם להגרלה עד ה-18.6.24 על-ידי שליחת מייל עם ציון שם מלא, מספר טלפון, שם הארגון החברתי או הפעילות החברתית שבה אני מעורב.ת וכיצד אני מקווה שהקורס יתרום לי ולפעילות. ללא כל הפרטים לא נוכל לרשום להגרלה.  יוגרלו שני מקומות בלבד. מי שלא יעלה בהגרלה, יוכל להירשם לקורס על בסיס מקום פנוי. ההגרלה מיועדת רק לנרשמים פרטיים ולא דרך ארגונים.

ההרשמה להגרלה אינה מבטיחה מקום בקורס.

מדיניות ביטולים

במקרה של ביטול עד ה-18.8.24 יוחזר 90% מהתשלום,
עד ה-4.9.24 יוחזר 50% מהתשלום, לאחר מכן לא יתאפשר החזר.*

*תוכלו, בתיאום אתנו, להעביר את ההשתתפות בקורס לאדם אחר.
מקרים יוצאי דופן ייבחנו באופן פרטני.

מה אמרו משתתפים בקורסים קודמים?

"היה מהלך למידה משמעותי ואינטנסיבי שהיטיב לשלב בין תפיסה ועקרונות יסוד ובין התנסות ממשית ויצירת בעלות על הכלים המעשיים. תהליך פורה מאד גם בהיבט של החיבור האישי לעצמי וגם בפיתוח המיומנויות והכלים שלי כאיש מקצוע"

יונתן שיף, חבר סגל מכון מנדל למנהיגות

"הזדמנות ללמוד איך לייצר השפעה גדולה יותר על המציאות באמצעות חיבור למקור הפנימי והבאת כל מרחבי הפוטנציאל האנושי שבי ובסביבתי למימוש אישי ומקצועי"

אסתי מוסקוביץ, ראש מינהלת עירונית לתעסוקה בית שמש

"כמו להוציא את הראש מעל המים, ולראות עולם שלם שלא הייתי מודעת אליו"

תמר שיזף, ראש המרכז לקידום ההוראה, מכללת אורנים

מנחות הקורס:

ד"ר דניאל שני, ד"ר יעל בר-לב

שותפות מייסדות של עמותת BeDo – לחולל שינוי, אחרת. חברות בצוות הגלובלי של ה-Presencing Institute שמוביל את גישת ה-U בעולם

ד"ר דניאל שני:
בעלת ניסיון עשיר בניהול ארגונים חברתיים העוסקים בפיתוח יכולות להובלת תהליכי שינוי. היתה מנכ"לית "אקורד: פסיכולוגיה חברתית לשינוי חברתי", ולפני כן הקימה וניהלה את מרכז מנדל למנהיגות בצפון.

ד"ר יעל בר-לב:
מלווה מנהיגים, מנהלים וצוותים מובילים בתהליכי התמקצעות והתחדשות כבר יותר מ 25 שנים. מלאה שורה של תפקידים כחברת סגל במוסדרות קרן מנדל למנהיגות. מוסמכת המכון הבינלאומי להתמקדות.

הרשמה לקורס

על מנת להבטיח את מקומך בקורס יש לבצע תשלום בחלון הבא